חשבון אישי, השאלות והזמנות התחברות מהבית שעות פתיחה
יעץ בדוא"ל טפסי הספרייה יעץ אישי
citat h הזמנת חדרי דיונים יצירת קשר


סרטוני הדרכה מדריכים ולומדות

 עוד לעיונכם: מדריכים לשימוש עצמי במאגרי מידע

סרטון הדרכה חדש: הזמנת ספר מושאל

אייקון play סרטון הדרכה לחיפוש ספרים במערכת "חיפוש אחד"  
תקציר: בסרטון זה תוכלו ללמוד כיצד לחפש ספרים במערכת "חיפוש אחד" באתר הספרייה, כיצד לצמצם ולהגביל את תוצאות החיפוש, כיצד ניתן לאתר ולצפות בפריטים הנמצאים בפורמט אלקטרוני, איך בודקים האם הפריט זמין במדף או מושאל וכיצד ניתן להזמין פריטים מושאלים. הסרטון מפרט גם את אופן שליחת פריטים שבחרתם להדפסה או לדוא"ל. הסרטון מותאם לצפייה גם ללא קול.

אייקון play סרטון הדרכה לשימוש במפתח המאמרים בעברית (במערכת "חיפוש אחד")
תקציר: הסרטון מדגים דליית מאמרים בעברית בנושא מסויים (בשפה חופשית או לפי נושא מדוייק) בלשונית מערכת "חיפוש אחד" באתר הספרייה, הגבלת תוצאות החיפוש לכתבי-עת מסוג מסויים למשל: כתבי-עת אקדמיים ומחקריים, כתבי-עת שפיטים ועוד, סינון תוצאות החיפוש לפי נושאים, שנת פרסום ועוד, איתור וצפייה בתוצאות עם גישה אלקטרונית ואיתור מיקום כתבי-העת במדפים למאמרים בפורמט נייר. הסרטון מפרט גם את אופן שליחת פריטים שבחרתם להדפסה או לדוא"ל. הסרטון מותאם לצפייה גם ללא קול.

אייקון play סרטון הדרכה לחיפוש מאמרים באנגלית 
תקציר: חיפוש מאמרים מאמרים באנגלית ומגוון שפות אחרות בלשונית "מאמרים באנגלית" בתיבת החיפוש באתר הספרייה.  הסרטון מדגים חיפוש במערכת EDS המאפשרת חיפוש בו זמנית במאגרי מידע רבים מתחומים שונים. הסרטון מפרט את הדרך לדליית מאמרים לפי מילות מפתח, כותר או מחבר במסך החיפוש הפשוט ובמסך החיפוש המתקדם המאפשר חיפוש לפי מונחים נוספים והצלבה בין שדות החיפוש. הסרטון מפרט את אופן צמצום תוצאות החיפוש ע"פ מספר קרטריונים ויצוא פריטים להדפסה ומשלוח בדוא"ל. הסרטון מותאם לצפייה גם ללא קול. עוד לעיונכם: התראות על שאילתת חיפוש מ- EDS

אייקון play סרטון הדרכה לחיפוש במאגרים משפטיים לועזיים 
תקציר: סרטון זה נועד לסייע באיתור חומרים משפטיים של שיטות משפט זרות ומדגים כיצד לערוך חיפושים בשני מאגרי מידע מרכזיים: Lexis Advance ו- WestlawNext. מאגרים אלה כוללים סוגי חומרים שונים: מאמרים מכתבי עת משפטיים, פסיקה, חקיקה, אנציקלופדיות משפטיות ועוד. הסרטון מותאם לצפייה גם ללא קול.

 

אייקון play הכרת מקורות המידע

תקציר: הסרטון מהווה חלק מהקורס המתוקשב לאורינות מידע של הספרייה ובית הספר להיסטוריה של אוניברסיטת חיפה. בסרטון מוצגים סוגים שונים של מקורות מידע: ספרים, כתבי-עת, עתונות יומית, מפות, סרטוני וידאו וקטעי שמע.


אייקון play  דירוג כתבי-עת, מדריך לאיתור מדדים
תקציר: מהם מדדי השפעה, אלו מאגרים מציגים את דירוג כתבי-העת (Rank) בתחומים השונים על פי מדדי ההשפעה, הדגמה קצרה על מאגר JCR ומאגר SCImago ומידע על אתר מדדי פרסומים של הספרייה

אייקון play כיצד מחפשים שאלונים וכלי אבחון 
תקציר: באמצעות מערכת "חיפוש אחד" ניתן לחפש שאלונים וכלי אבחון בשפות שונות אשר נמצאים באוסף בספרייה. הסרטון מפרט מה כולל האוסף, כיצד נחפש שאלונים וכלי מחקר לפי נושא או שם השאלון, איך נאתר היכן נמצא השאלון והאם קיימת עבורו גישה אלקטרונית וכן כיצד נאתר שאלונים וכלי אבחון אשר אינם קיימים באוסף הספרייה. הסרטון מותאם לצפייה גם ללא קול.

 

אייקון play סרטון הדרכה: "כיצד מחפשים עבודות תזה ודוקטורט" 
תקציר: באמצעות מערכת "חיפוש אחד" ניתן לחפש עבודות תזה ודוקטורט אשר נכתבו באוניברסיטת חיפה וכן עבודות אשר נכתבו ונמצאות במוסדות אחרים בארץ ובחו"ל. הסרטון מפרט את אופן דליית עבודות אלו על פי: נושא, כותר, מחבר או החוג בו נכתבה העבודה באוניברסיטה וכן את הדרך להגיע לעבודות תזה ודוקטורט במוסדות אקדמיים אחרים בישראל ובחו"ל.  הסרטון מותאם לצפייה גם ללא קול. תזות ד"ר מ.א. 

אייקון play הכרת הרשימה הביבליוגרפית 
תקציר: בסרטון נלמד לזהות את מקורות המידע מתוך רשימות הקריאה "ביבליוגרפיות" שתקבלו בקורסים השונים. הסרטון כולל תרגול ודוגמאות לרישום ביבליוגרפי של ספר, ספר מתורגם, מאמר מכתב-עת, מאמר מקובץ, ערך מילוני, ציטוט מקורות אלקטרוניים ומקור מאתר אינטרנט. הסרטון מותאם לצפייה גם ללא קול.

אייקון playסידור האוסף על המדף ומיקומם של האוספים השונים בספרייה  
תקציר: סרטון זה מסביר את האופן בו מאורגן ומסודר אוסף הספרייה על המדפים, כן מוצג מיקומם של האוספים השונים: אוסף החומרים השמורים, אוסף המדיה, אוסף כתבי העת, האוסף הכללי ודלפקי ההשאלה השונים.


אייקון play "מחפשים אומנות בספרייה" על אוסף פריטי האומנות  
תקציר: היכן נמצא ספרות בתחומי אומנות בספרייה, כיצד נאתר אותו בתיבת החיפוש?, מהם הנושאים שכדאי לנו להכיר בחיפוש פרטי אומנות וכיצד נאתר פריטים במאגרי מידע ובמערכת ה"מרכז למדיה דיגיטלית"
הסרטון מותאם לצפייה גם ללא קול.

 
אייקון play "על סרטים בספרייה" חיפוש ודליית סרטים מאוסף הספרייה
תקציר: הסרטון מדגים כיצד נחפש סרטים בתיבת החיפוש באתר הספרייה ע"פ שם הסרט, השחקנים או שם הבמאי. נלמד  לאתר סרטים ע"פ ז'אנר מסויים ונראה דוגמאות אחדות לאיתור סרטים ששמם תורגם לעברית. הסרטון מותאם לצפייה גם ללא קול.

 

אייקון play האוסף הכרטוגרפי בספרייה (הדרכה מצולמת)
תקציר: הסרטון מכיל מצגת המפרטת את האוסף הכרטוגרפי בספרייה: סוגי המפות, האטלסים השונים, תצלומי אוויר וספרות הנוסעים.

אייקון play מכללת בני ברק (מבח"ר): הנחיות להזמנת סריקת מאמר מכתב-עת או ספר 
תקציר: הזמנת ספרים וסריקת מאמרים מהספרייה  לסטודנטיות הלומדות במכללת מבח"ר. כיצד מבוצעת ההזמנה בטופס האלקטרוני באתר הספרייה וכמה זמן לוקח משלוח פריטים שאינם אלקטרוניים. הסרטון מותאם לצפייה גם ללא קול

 

אייקון play ויקיפדיה - עריכה למתחילים
תקציר: כל מה שצריך לדעת על מנת להעלות ערך שכתבתם לוויקיפדיה: פתיחת חשבון, יצירת טיוטא, יצירת כותרת, גוף הערך, יצירת תוכן עניינים אוטומטי, הערות שוליים, קישורים חיצוניים, תצוגה מקדימה, שמירה ופרסום הערך. הסרטון מותאם לצפייה גם ללא קול

 מרכז כתיבה אקדמית לסטודנטים

המרכז מיועד לסטודנטים הלומדים לתואר הראשון ומטרתו ליווי והנחייה בתהליכי כתיבת עבודות אקדמיות ויעוץ סטטיסטי לקראת סיום התואר.  היחידה למצוינות אקדמית, בית הסטודנט, קומה 2 חדרים: 209-218 טל: 04-8249964 

מבנה המאמר האקדמי: מדריך 

- לומדות 

ללמוד איך ללמוד באדיבות: מרכז ברמן לייעוץ לימודי תעסוקתי