חשבון אישי, השאלות והזמנות התחברות מהבית שעות פתיחה
יעץ בדוא"ל טפסי הספרייה יעץ אישי
citat h הזמנת חדרי דיונים יצירת קשר

אוסף כללי: ספרים וכתבי-עת

ספרים

אוסף הספרייה עשיר ומגוון וכולל יותר מ-2.5 מליון פריטים בפורמט נייר ובפורמט אלקטרוני.

מרבית אוספי הספרים במהדורת נייר בספרייה נמצאים באוסף הכללי וממוקמים באגף הצפוני של הספרייה. הספרים מסודרים על המדפים, לפי למספרי המיון שלהם (המספרים המופיעים על גב הספר), בצורת נחש, מלמעלה למטה בכל מקטע מדפים וחוזר חלילה. ראו דוגמא

הספרים ניתנים להשאלה לשבועיים. כל עוד קורא נוסף לא מזמין את הספר והכל תקין במצב השאלותיו של השואל (אין איחורים, קנסות, חוב שכ"ל וכד') מתבצעת הארכה אוטומטית של מועד ההחזרה. באחריות הקורא לבדוק את מועד ההחזרה המעודכן בקישור: "חשבון אישי. השאלות והזמנות"

אוסף הספריים האלקטרוני

אוסף הספרים האלקטרוני של הספרייה עשיר וכולל מגוון רחב של תחומי ידע. גישה לתכנים האלקטרונים דרך מערכת "חיפוש אחד" ודרך מאגרי המידע של הספרייה.

כתבי-עת

-אוסף כתבי העת בעברית: באוסף זה אלפי כתבי עת בתחומים שונים. הספרייה רוכשת את מרבית כתבי העת המתפרסמים בעברית, כולל אוסף גדול של עיתונות יומית ישראלית בפורמט מזוער. לרשות הקוראים מקראות למיקרופילם ולמיקרופיש. מאמרים בעברית ניתן לאתר  לפי נושא, לפי שם מחבר המאמר, שם כתב העת בו התפרסם המאמר ועוד. 
- אוסף כתבי העת בשפות שונות (מלבד עברית)אוסף זה ממוקם באגף החדש בקומת ה-0 ובו עשרות אלפי כותרים שונים. רוב כתבי העת באוסף זה הם בשפה האנגלית, אך קיים גם מספר לא מבוטל של כותרים בערבית, צרפתית, גרמנית, רוסית ובשפות אחרות.מאמרים באנגלית בנושאים שונים ניתן לאתר באמצעות מאגרי המידע.

 - אוסף הזיעורים (מיקרופילם ומיקרופיש) אוסף זה כולל אלפי כותרים:

ספרים

עבודות דוקטורט

עיתונות יומית – עיתונות עכשווית ישראלית ועיתונות מלפני קום המדינה, וכן עיתונים חשובים מהעולם

כתבי יד נדירים

אוספים מיוחדים

המקראות לחומרים המזוערים ממוקמות בתוך אוסף כתבי העת בקומה 2.5.

הדפסת צילומים מתוך פורמטים אלה מתבצעת בשירות הצילום בספרייה.

אוסף כתבי-העת האלקטרוני

אוסף כתבי-העת האלקטרוני עשיר ומגוון וכולל אלפי פריטים. גישה לתכנים האלקטרוניים דרך: מערכת "חיפוש אחד",  מאגרי המידע של הספרייהGoogle Scholer

 

בתמונות: אוסף כתבי-העת בעברית קומת הכניסה לספרייה. ואוסף כתבי-העת בלועזית קומת ה-0 באגף הדרומי.

אוסף כתבי-העת בעברית קומת הכניסה לספרייה. ואוסף כתבי-העת בלועזית קומת ה-0 באגף הדרומי