דף ראשי

zhal

רוטשטיין, איגור

נולד ב- 10.9.1971
נפל במלחמת לבנון השנייה, ביום י' באב תשס"ו (4.8.2006)
בעל עיטור המופת

לזכרו מוענקת מלגת קרן "אמא" להנצחת חללי מלחמת לבנון השנייה.

ד''ר איגור רוטשטיין נולד ב- 10.9.1971 בעיר טומסק שבסיביריה, רוסיה. אביו, פרופ' מרצה לפיזיקה ואימו רופאה.
בשנת 1977 הוא החל את הלימודיו בבית הספר ובשנת 1987 סיים את בית ספר התיכון מס' 34 בעיר טומסק.
מילדות היה איגור ילד חיוני, חברותי וסקרן מאוד. הרבה לקרוא ספרים על בעלי חיים, ספרי הרפתקאות פנטסטיקה וספרי רפואה. איגור אהב חיים והיה בעל קסם אישי רב אנשים נמשכו אליו כמו מגנט, תמיד היה מוקף חברים.
לקראת סיום בית הספר תיכון התקבל איגור לבית ספר מדיקו-ביולוגי לצורך הכנה לקבלת לאוניברסיטה לרפואה. במקביל החל לעבוד כסניטר בבית החולים לטראומה.
הרצון להיות רופא נבע קרוב לוודאי מאימו. בבית המשפחה היו ספרי רפואה רבים ובגיל ההתבגרות הוא הרבה לקרוא בהם. כאשר אימו היתה כוננית ונקראה באמצע הלילה לבית החולים איגור היה מלווה אותה.
בשנת 1988 התקבל איגור לאוניברסיטה לרפואה בעיר טומסק. בהמשך לציוניו הטובים היה מעורב בעבודות מחקר.
חלומו היה להיות רופא כירורג בסופו של דבר התגשם החלום ובשנת 1995 הוא סיים את לימודיו באוניברסיטה. איגור היה מקצועי מאוד רציני ונחמד. היה לו קשר מיוחד עם המטופלים שלו. כולם בקשו שאיגור יטפל בהם.
בשנת 1997 עלה לארץ יחד עם אשתו ובנו בו 9 חודשים.
הקליטה היתה קשה מאוד. איגור ומשפחתו החלו לגור בקיבוץ גשר ואחר כך עברו למרכז הקליטה בקרית ים. איגור התחיל ללמוד באולפן לרפואה ובסיומו התקבל להמשך לימודים בקורס לרפואה של בית החולים "רמב''ם".
בסיום הקורס התקבל למחלקה האורטופדית של ביה"ח "רמב''ם" ולאחר סיום המלגה התגייס לצה''ל.עם סיום קורס קציני רפואה ביקש איגור להתקבל לגדוד הכי קרבי שיש. את השירות הסדיר עשה בגדוד הנדסה קרבית (להב) בתור רופא גדודי. לאחר מכן התגייס לקבע ושירת בגדוד ברצועת עזה. כל הזמן ביקש להיות במקומות המסוכנים ביותר כדי לעזור לאנשים.
בשנת 2005 סיים שירות קבע והתקבל להתמחות לבית חולים "קפלן" למחלקה אורתופדית. בסוף שנת 2005 עבר לעבוד במחלקה אורתופדית של בית חולים "פוריה", שם עבד בתור רופא תורן חוץ ובמקביל התנדב במחלקה. במרץ 2006 החל התמחות בתקן מלא, גר בנווה עובד שליד טבריה.

שבועיים לפני פרוץ מלחמת לבנון השנייה ולפני שהתנדב לשירות מילואים ביקר את אימו ואחותו בבאר שבע. זו היתה הפעם היחידה ואחרונה שראה את אחייניתו.
בתחילת מלחמת לבנון השניה ב- 24.7.06 התנדב ד''ר איגור רוטשטיין לשירות מילואים ופעל נמרצות להשגת צו 8. במילואים היה שייך לגדוד גולני כרופא מס' 2.
ב4.8.06 בלילה הצטרף איגור למבצע צבאי בכפר מרכבה בגזרה המזרחית בדרום לבנון. במקום התפתחו חילופי אש בין כוחות צה''ל ומחבלים, ד''ר איגור והחובשים קיבלו קריאה על פציעת חייל ורצו לעזור לחייל. תוך כדי טיפול בחייל הפצוע נפגע ד''ר איגור ונהרג במקום.
צפוי היה לו עתיד מזהיר ברפואה.
ד''ר איגור רוטשטיין השאיר אחריו ילד בן 13, זוג הורים ואחות.
איגור קיבל את עיטור המופת מהרמטכ"ל גבי אשכנזי. עיטור המופת הוא העיטור השלישי בחשיבותו בצה"ל .

אתר לזכרו של ד''ר איגור רוטשטיין