דף ראשי

rahamim meir

רחמים, מאיר (בטי)

נולד ביום ב' באלול תשי"ז (29.8.1957)
נפל ביום י' בתשרי תשמ"ה (6.10.1984)
והוא בן 27

אחותו: רוש אורנה, עובדת אוניברסיטה.

בן ג'וליה ויוסף, נולד ביום ב' באלול תשי"ז (29.8.1957) בחדרה. הוא היה ילד ערני ושובב ובשערו הבלונדיני ועיניו הירוקות שבה את לב כל רואיו.
מאיר החל ללמוד בבית-הספר היסודי "צפרירים" והמשיך ולמד מסגרות ומכניקה בבית-הספר המקצועי "עמל" - שניהם בחדרה. אהבותיו הגדולות היו הים ומשחק הכדורגל.

משחר ילדותו היה ספורטאי מעולה. הצטיין בריצה ובמסגרת קבוצת הכדורגל של קבוצת הפועל נחליאל הבקיע שערים רבים. מאיר סיים את חוק לימודיו בפנימייה הצבאית של חיל-הים בחיפה, בה הוכשר כמוכ"ם ימי.

מאיר גויס לצה"ל בתחילת נובמבר 1974 והוצב כמוכ"ם על אחת מספינות הדבור. אחרי כן הועבר לא-טור ושרת שם כסגן מפקד דבור עד סוף שירותו.
היה בחור חברותי מאוד וחבריו לשירות אהבוהו. אהבתו העזה לים התעצמה ביתר שאת בתקופת שירותו בא-טור. בהגיעו לחופשות הביתה היה מרבה בסיפורים על הנופים שראה, על הים הגדול והשקט, וכיצד היה יושב על החוף, קשוב לרחש הגלים.

כשעמד להשתחרר הוענקה למאיר תעודת שחרור ובה צוינה התנהגותו כטובה מאוד. על שירותו הוענק לו אות השירות המבצעי. בתחילת נובמבר 1977 שוחרר מאיר משירות סדיר והוצב למילואים ביחידת חיל-התותחנים.

ביום י' בתשרי תשמ"ה (6.10.1984) נפל סמל מאיר בעת שירותו והובא למנוחת עולמים בבית-הקברות הצבאי בחדרה. הניח הורים, שלוש אחיות ושני אחים.