דף ראשי

ad hanoh

עד (בזסמירטני), חנוך

נולד ביום י"א באדר תשי"ז (12.2.1957)
נפל ביום י"ב באדר תשל"ז (2.3.1977) בתאונה באנגליה
והוא בן 20

אחותו: פרופ' שפיצר עדה, לשכת הרקטור.

בן דב וצפורה. נולד ביום י"א באדר תשי"ז (12.2.1957) בחיפה.
את לימודיו היסודיים התחיל בבית-הספר 'תל-חי' שבחיפה, והשלימם בבית-הספר עירוני ג' שבמקום. אחרי-כן סיים את לימודיו כטכנאי-אלקטרוניקה בבית-הספר 'בסמ"ת' שבחיפה. עם סיום לימודיו התכוון חנוך להמשיך במסגרת לימודים אקדמיים, אולם לאחר-מכן החליט להשלים קודם את שירותו הצבאי.
חנוך גויס לצה"ל בשלהי נובמבר 1975 והתנדב לחיל-הים. תחילה סווג מקצועו כטכנאי במכשירי-קשר, אולם בהמשך שירותו השתלם בקורס צוללנים ולאחר-מכן בקורס למכ"מ-צוללות, כל משך שירותו הצבאי זכה חנוך למלוא הערכת מפקדיו. הם כיבדו אותו על אופיו השקט והנוח, על שקדנותו בלימודים, על רצינותו ועל חוש-האחריות שהיה בו כלפי שמירת רכוש וציוד. חנוך שימש, להערכת מפקדיו, דוגמה אישית טובה, כשהוא מגלה רצון-התקדמות עז וכושר-הסברה גבוה.

בזכות תכונותיו אלה סיים את קורס הצלילה כחניך מצטיין. עם תום הקורס הטכני נשלח חנוך לאנגליה כדי להצטרף לצות הצוללת החדישה אח"י 'תנין', שנמצאה אותו זמן בבנייה. הוא אמור היה לשהות באנגליה כשנה, ולשוב ולהמשיך לשרת במסגרת חיל הים.

ביום י"ב באדר תשל"ז (2.3.1977) נפגע חנוך בתאונה באנגליה ונפל בעת שירותו. הובא למנוחת-עולמים בבית-העלמין שבחיפה. השאיר אחריו הורים ואחות.