הקרן לזכרו של רון אדלר

הקרן ע"ש רון אדלר פועלת מזה 30 שנה להנצחת זכרו של רון, משורר צעיר שמצא את מותו טרם עת בעת שרותו הצבאי.

במהלך השנים הקרן תרמה לגופים שונים והקימה מספר רב של פרויקטים בתחומים מגוונים בעלי נגיעה לחייו של רון, בהם סיוע ותמיכה במשוררים צעירים, ערבי שירה, מלגות לסטודנטים ועוד. כיום הקרן פועלת בשני מישורים עיקריים.

האחד הוא בסיוע למדור הקליני בדיקנאט באוניברסיטת חיפה. סיוע המתבטא במימון מטפלים וסבסוד עלות הטיפולים הפסיכולוגים לסטודנטים, וזאת על מנת לאפשר נגישות לייעוץ וטיפול פסיכולוגי לכל סטודנט הזקוק לכך.

המישור הנוסף לפעילותה של הקרן הינו מתן מלגות הוקרה לסטודנטים בוגרי חטיבת הצנחנים.

פרויקט המלגות פועל משנת 2003 ובמסגרתו ניתנות מלגות בגובה שכר לימוד מלא לסטודנטים יוצאי חטיבת הצנחנים, על פי קריטריונים סוציו אקונומים ובתמורה לפעילות חברתית.

בשנה הראשונה לפרויקט נמצא מימון למתן ארבע מלגות. מאז ובכל שנה, הצליחה הקרן להגדיל את מספר המלגות הניתנות. כיום ישנם תשעה סטודנטים המקבלים מלגות הוקרה אלו. הגב' ארלט אדלר, מנהלת הקרן, שמה לה למטרה להגדיל מספר זה: "פרויקט זה מאוד יקר לליבי, אני מוצאת סיפוק רב במתן מלגות הוקרה לאותם סטודנטים אשר נתנו מעצמם ותרמו כה רבות בשירותם הצבאי. הצבתי לי כמטרה להכפיל את מספר מקבלי המלגות כבר בשנים הקרובות. אני מקווה לבצע זאת באמצעות הרחבת מעגל התורמים והתומכים בקרן".

בהשראתה של הגב' אדלר, הרואה חשיבות רבה בפעילות ההתנדבותית של הסטודנטים, צוות עובדי הקרן מלווה באופן אישי את הסטודנטים על מנת שיוכלו למצות את המיטב מפעילותם ההתנדבותית. ברוח זו ניתנת אפשרות לסטודנטים לבחור את תחום ומקום הפעילות. מתן חופש פעולה זה, מאמינה מרכזת הקרן, מגדיל את מסירותם ומחויבותם למשימה שלקחו על עצמם.

בין מקבלי המלגות השנה הוא אלכסיי, סטודנט מצטיין בן 27 בפקולטה למדעי הרוח. את עבודתו ההתנדבותית מבצע אלכסיי בעמותת גן הילד חיפה. עמותה זו מתפעלת מרכז הנותן מענה חברתי חוויתי לילדים בעלי צרכים מיוחדים. על ההתרשמות מפעילותו בעמותה מספר אלכסיי: "אני מודה לקרן ע"ש רון אדלר לא רק על העזרה ועל התמיכה בדרכי האקדמית, אלא גם על כך שהתאפשרה לי הזכות להיות בקרבת הילדים האלו. אני חושב שנהייתי אדם טוב יותר הודות לחוויה הזאת".

עינב שרתה כקצינת מבצעים בחטיבת הצנחנים. כיום היא סטודנטית בשנתה הרביעית בחוג לפיזיותרפיה ומקבלת זו השנה השניה מהקרן מלגת שכ"ל מלא: "בזכות המלגות שהעניקה לי הקרן ע"ש רון אדלר, התאפשר לי בשנתיים האחרונות להתנדב בבי"ח פורייה - במחלקת הפיזיותרפיה. בדרך זו ניתנה לי הזכות לתרום לקהילה ובמקביל לרכוש ניסיון מקצועי, וכן להשקיע את מירב זמני בלימודים במקום בעבודות מזדמנות".

הקרן מעוניינת להמשיך את הפרויקט ולהרחיבו באופן ניכר ולשם כך עושה מאמצים רבים למצוא מקורות מימון נוספים.

רון אדלר ז"ל