מלגות לזכר הנספים באסון הכרמל

מלגות לזכר הנספים באסון הכרמל


מפעל המלגות לזכר הנספים באסון הכרמל הוקם הודות לתרומה נדיבה של יו"ר חבר הנאמנים של האוניברסיטה מר ליאון צ'רני, ורעייתו צילי.

השריפה הקטלנית שהתחוללה בכרמל בחודש דצמבר 2010 הותירה מאחוריה חורבן עצום.
האש שבערה במשך ארבעה ימים גרמה להרס בתים ובתי עסק, להשחתה של חלק גדול מפארק הכרמל ולאובדן חייהם של 44 אנשי כוחות הביטחון. חלק מהרוגי האסון הם חברי קהילת האוניברסיטה, בוגריה או בני משפחה של חברי אוניברסיטת חיפה. הנהלת האוניברסיטה, הממוקמת בטבורו של הפארק, חשה שזו חובתה להנציח את אלו שסייעו להגן על הכרמל ועל הקמפוס, והחליטה להקים קרן מלגות להנצחת זכרם של הרוגי האסון.

במסגרת מפעל ההנצחה הייחודי, יוענקו 44 מלגות לימודים על שם כל אחד מהנופלים לסטודנטים הלומדים לתואר ראשון בפקולטה למדעי הרווחה והבריאות. סטודנטים אלה מקבלים כחלק מהכשרתם האקדמית כלים ומיומנויות לטיפול במשפחות שכולות על מנת להקל על סבלן.

האוניברסיטה, המאמצת בחום אל חיקה את 44 משפחות ההרוגים, תדאג ליצור קשר בין כל סטודנט שמקבל את המלגה לבין משפחת ההרוג שעל שמו היא ניתנת. מרכזו של מפעל ההנצחה המרגש הוא הקשר שייווצר, בעידודה ובתמיכתה של האוניברסיטה, בין הסטודנט מקבל המלגה לבין המשפחה. המלגה תוענק לכל סטודנט למשך שלוש שנות לימודיו ותבטיח את המשכיות הקשר בין הסטודנט למשפחה.

לדברי פרופ' אהרון בן זאב נשיא אוניברסיטת חיפה "באמצעות המפעל הייחודי מתחייבת אוניברסיטת חיפה לזכור ולהנציח את אלה שאיבדו את חייהם כדי להציל את חייהם של אחרים. הישגיהם האקדמיים והמקצועיים של הסטודנטים שיקבלו את המלגה יישאו לאורך שנים את שמם של אלה שאינם עוד איתנו"

טקס הענקת מלגות לזכר הנספים באסון הכרמל

לרשימת 44 הנספים לזכרם מוענקת המלגה

English