חמישי, 11 ספטמבר 2014 06:31

שירות מכל הלב עם הפנים לקהילה

.על פעילות ההתנדבות של מירה סופר בספרייה

מירה סופר

מדי פעם, אנו מרשים לנו לטפוח על השכם ולשבח את עובדי הספרייה. תרשו לנו הפעם לספר לכם על עובדת מיוחדת במינה, ליתר דיוק, המתנדבת מירה סופר. 
מירה הינה ילידת ראשון לציון. עם פנייתה של האוניברסיטה העברית בשנת 1964, לבעלה, ארנון, להיות אחד ממקימי החוג לגיאוגרפיה באוניברסיטת חיפה, עברו השניים לחיפה בה הם חיים עד היום.

מירה הייתה שנים רבות מחנכת ומורה לביולוגיה בבית הספר הריאלי בחיפה. מספר שנים לפני יציאתה לפנסיה מוקדמת, בשנת השבתון שלה, החלה את לימודי הספרנות באוניברסיטה העברית בירושלים ואף החלה לעבוד באופן חלקי בספרייה של בית הספר לרפואה בתל-אביב.

לאור רצונה העז להמשיך לעסוק במקצוע הספרנות, התלבטה מירה בין שתי ספריות לעבוד בהן: האחת, הספרייה של בית הספר לרפואה של הטכניון והשנייה, ספריית אוניברסיטת חיפה. בשנת 1999 נפלה ההחלטה ומירה החלה לעבוד במחלקת היעץ של הספרייה שלנו, תחת מנהלת היעץ דאז, פנינה פיכמן. עם פרישתה הסופית לגימלאות, גמלה בה ההחלטה להמשיך להתנדב בספרייה שלנו.

מאז ועד היום, פוקדת מירה את דלפק היעץ פעמיים בשבוע ומסייעת לסטודנטים, לחברי סגל אקדמי ומנהלי בחיפושם אחר מידע. בהגיעה לספרייה מאירה מירה את פני המשתמשים ופנינו אנו, עמיתיה לעבודה. קשה מאוד שלא לשים לב לחריצותה התמידית, נועם הליכותיה, סבלנותה הרבה ורצונה העמוק לסייע. תכונות אלה ועוד מתובלים בידע הרב שהיא מפגינה, בשפתה העשירה, בחיוך מתמיד ובשמחת חיים רבה.

צניעותה של מירה לצד דמותה הפעילה משמשים עבורנו ועבור הסטודנטים דוגמה ומופת. ואכן, מירה היא אישה מיוחדת במינה, הרואה בעבודת היעץ עבודה מאתגרת ומהנה, המספקת לה את האפשרות, מחד גיסא, להיפגש עם קהל רב גוני הזקוק לסיוע ועזרה במציאת פריטי מידע העונים על צורכי המידע שלהם, ומאידך גיסא, להכיר, להתעדכן ולהשתמש בכלי החיפוש, במאגרי מידע ובכלים טכנולוגיים  אחרים בהם היא שולטת. 

לצד מחויבותה לספרייה שלנו, מירה היא אימא לשלוש בנות ובן, וסבתא פעילה השותפה בגידול נכדיה ונכדותיה. בין תחביביה פילאטיס ושחייה

ברצוננו להודות לך, מירה, על תרומתך הרבה בעבודת היעץ, ולהוקיר את נכונותך הרבה לתרום ולסייע בספרייה הן למשתמשי הספרייה והן לנו, עמיתייך לעבודה.

red bullet הכנת הסקירה: ערן גולדנברג, ענף שירותים טכניים