חמישי, 03 דצמבר 2015 05:51

סרטים חדשים באוסף הספרייה

מגוון סרטים שהתווספו לאחרונה לאוסף הוידאו בספרייה

 

טוב לדעת: מגוון סרטי וידאו התווספו לאחרונה לאוסף הסרטים שלנו בספרייה. הסרטים הוזמנו ע"י אנשי סגל לצורכי לימוד, הוראה ומחקר. הסרט "עבודה" נתרם ע"י מר יעקב גרוס, מרצה בתכנית לתרבות הקולנוע באוניברסיטה.

 

red bullet רוקדים ביפו.  מספר מיון בספרייה: DVD-5357

פייר דוליין יוצא להגשים את חלומו כאשר הוא מביא את "כיתות רוקדות", הארגון שהקים בארצות הברית, לעיר הולדתו יפו, ומלמד ילדים יהודים וערבים בני 11 לרקוד, להתחרות ולכבד זה את זה. הסרט עוקב אחר סיפורם המורכב של שלושה ילדים המתמודדים עם סוגיות הנוגעות לזהות ובעיות הנובעות מדעות קדומות וגזענות, כל זאת תוך כדי ריקוד עם מי שנתפס כאויב שלהם. הסרט מתלווה אל הילדים, שתוכניתו של פייר משנה את חייהם תוך ארבעה חודשים ומאששת את אמונתו כי ריקוד יכול לגשר על שנאה ויכול להניע צעדים ראשונים של שינוי אמיתי. 

red bullet את לי לילה. מספר מיון בספרייה: DVD-5349
חלי מקדישה את חייה לטיפול בגבי, אחותה הסובלת מפיגור שכלי.

 red bullet עבודה. מספר מיון בספרייה: DVD-5355

עיבוד חדש ועריכה דיגיטלית לסרט עבודה של הבמאי הלמר לרסקי

תרומה לספרייה ממר יעקב גרוס שעשה עיבוד חדש ועריכה דיגיטלית לסרט "עבודה" של הבמאי הלמר לרסקי. הסרט הציוני פיוטי, מתאר בפתוס לאומי, את דרכו של החלוץ המגיע לארץ ישראל, עובד, מזיע מוצא מים ורואה ברכה בעמלו. הסרט מדגיש את חוסנו וייחודו של החלוץ החדש. הלמר לרסקי אמן הצילום ובימאי הסרט, ידע לנצל את האור הבוהק הטבעי של ארץ ישראל, השיג ביטוי בעל עוצמה מיוחדת בפני גיבוריו ויצר סרט תעודה מרשים ויוצא דופן גם במבחן הזמן.red bullet עדיין אליס. מספר מיון בספרייה:  DVD-5331

פרופסור לבלשנות שמגלה בגיל מוקדם יחסית שלקתה במחלת האלצהיימר. אליס מנסה נואשות להאחז בזהות האישית שלה שהולכת ונעלמת ככל שהמחלה מתקדמת בעוד בעלה ושלושת ילדיה מנסים נואשות לשמור על הקשר המשפחתי שהולך ונפרם.red bullet רפסודיה בולגרית. מספר מיון בספרייה: DVD-5329

 
1943, יהודי בולגריה חיים תחת השלטון הנאצי. החברים הטובים מוני וג'וג'ו, יהודי ובולגרי בני 17 פוגשים את שלי, יהודיה צעירה ממוצא יווני המקסימה אותם ביופייה וחלומותיה ההרפתקניים. חברותם עומדת במבחן כששניהם מתאהבים בה, כשבמקביל, מחוץ למעגל האישי שלהם, בולגריה מתבקשת לפנות את היהודים הבולגרים למחנות ההשמדה. דרך סיפורם של שלושת הצעירים אנו נחשפים לגורל היהודים הבלקנים במלחמת העולם השנייה ומאבקם להישרדות.


red bullet הכנת הסקירה: עינת ריץ-נגלי, ענף מדיה.