גלריית תמונות
תרומת פרופ' עתי ציטרון
אם גם אצלכם נשמרו תמונות, חפצים או מסמכים מתקופת מלחמת העולם הראשונה – של סבים שגויסו, סבתות שנשארו בבית או יצאו לעבוד, ילדים שגדלו בשנות המלחמה – שלחו לנו אותם בהקדם. אנחנו נצלם או נסרוק את החומר ונעלה אותו לאתר הפעילויות האוניברסיטאי לציון 100 שנה למלחמת העולם הראשונה. האתר יושק, יחד עם סדרת הרצאות, קורסים, ימי עיון, תערוכות וקונצרטים, במהלך שנה"ל תשע"ה. כבר התקבלו תמונות ומזכרות נוספות, ואנחנו מחכים בסקרנות לשמוע מכם. כתבו לגב' אורה זהבי, ראש תחום מדיה בספריה טל: 048240298 This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. / כדי לתאם את אופן מסירת החומר.
תרומת פרופ' עתי ציטרון
סגן (מיל') ליאופולד איזנר, קצין מרגמות בצבאו של הקייזר פרנץ-יוזף סבא של פרופ' עתי ציטרון, בתמונה מהחזית (1915) עם כלבו, קרול
תרומת נורית יונס
מוריץ יונס, סבא של נורית יונס, עומד במדי חייל, משמאל
תרומת פרופ' ארתור סגל
סגל שירת במלחמת העולם הראשונה בצבא האוסטרי, וזכה לשתי אותות הצטיינות. נפטר בשלהי שנות ה30 של המאה ה 20
תרומת תמי לביאל
בית החולים הצבאי האוסטרי, ד"ר ישעיהו פייג-פגי יושב מימין
תרומת תמי לביאל
ד"ר ישעיהו פייג-פגי כקצין רופא בצבא האוסטרי
תרומת תמי לביאל
ד"ר ישעיהו פייג-פגי כקצין רופא בצבא האוסטרי, עומד שלישי מימין
תרומת תמי לביאל
בתי חולים צבאי,ד"ר ישעיהו פייג, סבה של תמי לביאל, עומד מימין לקבוצת המצולמים
תרומת תמי לביאל
ד"ר ישעיהו פייג, סבה של תמי לביאל, עם קצינים אוסטרים, עומד משמאל
תרומת נורית יונס
מוריץ יונס, סבא של נורית יונס, משמאל
תרומת ד"ר יוחאי רוזן
שמאי אייזנר, סבא רבא של ד"ר יוחאי רוזן, שירת במלחמת העולם הראשונה בצבא הגרמני
תרומת תמי לביאל
סכין עץ, שגולפה ע"י שבויי מלחמה רוסיים וניתנה במתנה לסבה של תמי לביאל, ד"ר ישעיהו פייג-פגי, ששירת כרופא במחנה השבויים של הצבא האוסטרו-הונגרי בשנים 1915-1916.
תרומת תמי לביאל
כלי מנחושת, שעליו חרטו שבויי מלחמה רוסיים את חתימותיהם (חלקן בעברית) ונתנו במתנה לסבה של תמי לביאל, ד"ר ישעיהו פייג-פגי, ששירת כרופא במחנה השבויים של הצבא האוסטרו-הונגרי בשנים 1915-1916. במסגרת מופיעה הכיתוב: בשורה הראשונה (תרגום מגרמנית): מלחמת העולם 1914-15-1916 ובהמשך מתחת לקו – תרגום מרוסית): למזכרת לד"ר פייג המכובד ביותר מהצוות הסניטארי הקבוצה הלוחמת, מחלקה IV מחנה צבאי 8/V. 16
תרומת תמי לביאל
כלי מנחושת, שעליו חרטו שבויי מלחמה רוסיים את חתימותיהם (חלקן בעברית) ונתנו במתנה לסבה של תמי לביאל, ד"ר ישעיהו פייג-פגי, ששירת כרופא במחנה השבויים של הצבא האוסטרו-הונגרי בשנים 1915-1916. במסגרת מופיעה הכיתוב: בשורה הראשונה (תרגום מגרמנית): מלחמת העולם 1914-15-1916 ובהמשך מתחת לקו – תרגום מרוסית): למזכרת לד"ר פייג המכובד ביותר מהצוות הסניטארי הקבוצה הלוחמת, מחלקה IV מחנה צבאי 8/V. 16
תרומת תמי לביאל
נרתיק עץ למשקפת, שגולף ע"י שבויי מלחמה רוסיים וניתן במתנה לסבה של תמי לביאל, ד"ר ישעיהו פייג-פגי, ששירת כרופא במחנה השבויים של הצבא האוסטרו-הונגרי בשנים 1915-1916
תרומת תמי לביאל
נרתיק עץ למשקפת, שגולף ע"י שבויי מלחמה רוסיים וניתן במתנה לסבה של תמי לביאל, ד"ר ישעיהו פייג-פגי, ששירת כרופא במחנה השבויים של הצבא האוסטרו-הונגרי בשנים 1915-1916