יצירת פרופיל חוקר

מערכת ORCID הוקמה בכדי לשמש מקום אחד בו ירכזו חוקרים נתונים אישיים על אודותיהם ויקבלו מספר מזהה ייחודי, באמצעותו יוכלו להתממשק עם מאגרים ביבליומטריים שונים.
חברי הסגל האקדמי של אוניברסיטת חיפה מתבקשים ליצור חשבון ORCID אישי ולקשר אותו לחשבון המוסדי של המוסד באמצעות הקישור הבא. במידה וכבר יש לכם חשבון ORCID, אנא היכנסו לחשבונכם באמצעות הקישור ואשרו את השיוך לחשבון המוסדי. תהליך אישור החשבון האישי כרוך בהזנת מספר פרטים אישיים, ואינו לוקח יותר ממספר דקות. מצורף מדריך קצר.

דליית נתוני פרסומים וציטוטים דורשת זיהוי מחברים מדויק. בעיות בזיהוי נוצרות במקרים של שינויי שמות, שוני בכתיב או בראשי תיבות של מחבר, או במקרה של חוקרים שונים עם שמות זהים. המאגרים Scopus ו- Web of Science מציעים תהליך הרשמה העוזר לקשר בין חוקרים לבין פרסומיהם המכוסים במאגר. חוקרים רשומים יכולים להוסיף מידע על פרסומיהם שלא מכוסים באתר, אך לא יינתן שם ניתוח של נתוני הציטוטים לגבי פרסומים אלו.

Google Scholar מציע לכל חוקר פתיחת פרופיל המאפשר לו לטייב את המידע על פרסומיו הנכללים במנוע החיפוש, ולקבל מידע נוסף כגון מספר הציטוטים, h-index ועוד. לשימושכם, מדריך קצר בעברית ליצירת פרופיל חוקר באתר Google Scholar.